Akademia Sztuk Pięknych

Dział Współpracy Zewnętrznej

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie uzyskała dofinansowanie z Programu Operacyjnego Obserwatorium Kultury na realizację ogólnopolskiego badania „Wizualne niewidzialne. Sztuki wizualne w Polsce stan, rola i znaczenie”.  W ramach dwuletniego projektu zaplanowane są badania ilościowe i jakościowe artystów sztuk wizualnych oraz odbiorców. W zespole przygotowującym badania znaleźli się; prof. Dorota Folga-Januszewska, Katarzyna Urbańska i Joanna Kiliszek z ASP w Warszawie, prof. Marek Krajewski i dr Filip Schmidt z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Natalia Hipsz i Zbigniew Marczewski z Fundacji Centrum Badania Opinii Społecznej.

wn-zaproszenie
Prezentacja wyników projektu Wizualne Niewidzialne. Sztuki wizualne w Polsce. Stan, rola i znaczenie.

16 grudnia 2016
11.00 – 15.00 sala kinowa (parter), Wydział Grafiki, ul. Krakowskie Przedmieście 5

Program:

I część godz. 11:00 – 12.45

Prezentacja wyników badań z udziałem: prof. Doroty Folgi – Januszewskiej, prof. Marka Krajewskiego, dr Filipa Schmidta i dr Natalii Hipsz.
Prowadzenie, koordynatorka badań Joanna Kiliszek

12.45 – 13.30 – Przerwa na kawę

II część godz. 13.30 – 15.00

Komentarz z udziałem: Katarzyny Górnej, prof. Piotra Kurki oraz Waldemara Tatarczuka.
Prowadzenie: Piotr Sarzyński

l>